Najaarsexc. en ALV 30 okt 2021

Beste LGV-leden

Het verslag van de excursie vindt u hier > LGV Najaarsexcursie 2021 Oost Noord-Brabant, 30 Oktober 2021

Het is het bestuur een genoegen u te kunnen uitnodigen voor de gecombineerde najaarsexcursie en Algemene Ledenvergadering op 30 oktober a.s. De coronamaatregelen zijn nu zodanig mild, dat een groepsbezoek op veel locaties weer mogelijk is.

Zoals u zich wellicht herinnert, stond voor 2020 een bezoek aan het regelcentrum van Rijkswaterstaat in Lelystad op het programma. Helaas is deze locatie nog steeds gesloten voor zulke activiteiten en daarom heeft het bestuur gekozen voor een dagexcursie richting de Brabantse Peel.

Peelrandbreuk boerderij Wilco de Zeeuw

BoerInNatuur - Wilco de Zeeuw & Debbina van Vuuren
BoerInNatuur
Wilco de Zeeuw & Debbina van Vuuren

Het programma zal bestaan uit een ochtendbezoek aan de boerderij van boer Wilco de Zeeuw, op wiens land verschillende met de Peelrandbreuk samenhangende fenomenen kunnen worden waargenomen. Wilco voert zijn bedrijf op een duurzame wijze en zal ons vertellen over zijn toekomstbestendige bedrijfsvoering en hoe o.a. de geologische ondergrond daar invloed op heeft.

Oertijdmuseum – fossielen

Oertijdmuseum Boxtel
Het Oertijdmuseum Boxtel

Het middagprogramma zal bestaan uit een bezoek aan het Oertijdmuseum in Boxtel. Dit is een particulier museum met een fraaie collectie fossielen, mineralen en – meest opvallend – een uitgebreide collectie dinosauriërs (replicas & echt) en andere grote gewervelden. Het museum beschikt over een aantal werkplaatsen waar de skeletten worden uitgeprepareerd en wij zullen ook een bezoek brengen aan de hal waar een Diplodocus wordt gerestaureerd.

Aansluitend zal de uitgestelde ALV plaatsvinden in het kleine auditorium van het museum en de dag zal afgesloten worden met borrel en diner bij het Van der Valk hotel Den Bosch-Vught.

Vervoer is per eigen auto
(cq > zelf regelen om mee te rijden met een mede-LGVer!)

Tijdschema

Natuurcentrum De Maashorst Nistelrode
Natuurcentrum De Maashorst Nistelrode

10.30   Verzamelen op de parkeerplaats van het bezoekerscentrum Maashorst
* Adres: Erenakkerstraat 5, 5388 SZ Nistelrode
* Koffie + gebak in het bezoekerscentrum

11.15    Bezoek aan de boerderij van Wilco de Zeeuw

12.30     Lunch in bezoekerscentrum Maashorst.
* De lunch zal worden verstrekt door de Maashorst

13.15     Vertrek naar Oertijdmuseum in Boxtel: Bosscheweg 80, 5283 WB Boxtel

14.00   Bezoek Oertijdmuseum op eigen gelegenheid

15.15   Presentatie over vondstgeschiedenis en preparatie van de Diplodocus

16.00   ALV in het auditorium van het museum

17.00   Vertrek naar Van der Valk hotel Den Bosch – Vught
* Adres: Bosscheweg 2, 5261 AA Vught

17.30   Borrel

18.30 – 20.30 Diner

Kosten

  • Excursie +ALV + Diner: € 75,- / pp
  • Excursie + ALV: € 30,00 / pp
  • Borrel + Diner: € 62,50 / pp

Graag zsm opgeven bij de ab-actis onder vermelding welke van de onderdelen u wilt volgen en svp tegelijkertijd het verschuldigde bedrag overmaken naar NL68 ABNA 0566 4204 57 T.n.v. Leidse Geologische Vereniging.

Na opgave ontvangt u nadere informatie over de keuzemogelijkheden bij lunch- en diner.

N.B. U dient in het bezit te zijn van een geldige coronapas.

Dolfje Begeer
Ab-actis LGV

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.